»Gorski reševalec mora biti pripravljen žrtvovati veliko svojega prostega časa za delo reševalca in biti pripravljen na pomoč v vsakem trenutku, prostovoljno in brez plačila, včasih tudi na meji lastne varnosti in tveganja, saj se naloge reševanja opravljajo v gorskem svetu in na težko dostopnih terenih, na katerih so gorski reševalci velikokrat izpostavljeni velikim naporom in nevarnostim.«
»Kot član skupine ni bil v vlogi gorskega reševalca oziroma v kakršni koli drugi vlogi, povezani z gorsko reševalno zvezo. Gorski reševalci nismo v vlogi gorskih vodnikov, saj kot gorski reševalci ne vodimo ljudi v gore oziroma hribe.«
»Zato sprejemam to priznanje kot priznanje vsem članom GRZS-ja, ker je uspešno delo mogoče le z dobro in ustrezno opremljeno ekipo sodelavcev.«
»Gorski reševalec je izšolan za poklic prostovoljnega reševalca, in ne vodnika. Skrajni, ampak res skrajni čas pa je, da si GRZS pogleda v oči in začne postopke profesionalizacije gorskega reševanja v Sloveniji.«
»Čeprav smo sredi poletja, pa je v visokogorju še vedno nujna zimska oprema.«
»Mi smo amaterji, storitev, ki jo zagotavljamo, pa je profesionalna. Tukaj napak ne sme biti.«
»Po njihovih ugotovitvah pohodnice niso bile ustrezno opremljene za hojo v zimskih razmerah, saj niso imele zaščitnih čelad, cepinov in derez.«
»Če se vam zgodi nesreča ali zaidete v težave, pokličite 112 in mesta nesreče nikar ne zapuščajte, ampak počakajte gorske reševalce, da pridejo do vas.«
»Edini način, da ju dosežemo, je, da sprožimo niz zelo zapletenih pirotehničnih dejanj. Imamo ves potrebni material, a celoten postopek je zelo dolgotrajen. Moramo biti pripravljeni, da bo vse skupaj trajalo več dni, če ne celo tednov.«
»Samo dobra oprema namreč ni dovolj. Ključni elementi so znanje, izkušnje, odgovornost in sposobnost prepoznavanja nevarnosti ter sprejemanje pravih odločitev.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju